Jorritsma-Lebbink, A.

Personalia

A. Jorritsma-Lebbink
Roepnaam: Annemarie

BurgemeesterGemeenteraad 2002-2006 
 Geïnstalleerd in augustus 2003.
BurgemeesterGemeenteraad 2006-2010 
 Geïnstalleerd in augustus 2003.
BurgemeesterGemeenteraad 2010-2014 
 Geïnstalleerd in augustus 2003.
BurgemeesterGemeenteraad 2014-2018 
 Geïnstalleerd in augustus 2003. In september 2015 afgetreden na voltooing van haar termijn.

Overige bijzonderheden

Opleiding: - opleiding School voor Toeristische Vorming te Breda, van juni 1967 tot 1969 - Frans (M.O.-A), van 1974 tot 1977
Annemarie Jorritsma was van 23 mei 2002 tot 30 januari 2003 Tweede-Kamerlid voor de VVD. In de periode 1982-1994 was mevrouw Jorritsma eveneens lid van de Tweede Kamer. In het eerste kabinet-Kok was zij minister van Verkeer en Waterstaat. In het tweede kabinet-Kok was zij minister van Economische Zaken en vice-premier. In de Tweede Kamer hield zij zich bezig met defensie, sociale zaken en onderwijs.